Co to jest balkonetka? 

Balkonetka - przede wszystkim ma ramiączka szeroko rozstawione, silikonowe, materiałowe lub koronkowe. Nazwa  pochodzi od słowa „balconette”. Chodzi o to, że ten model biustonosza swoim krojem przypomina balkonik obejmujący piersi. W przypadku balkonetek miseczki są zazwyczaj nieco mniejsze niż te w klasycznych biustonoszach.
Kobiety cenią ten model przede wszystkim za wygodę noszenia. Sprawdza się do średnio głębokich dekoltów.

Dla kogo balkonetka?

Balkonetka polecana jest dla kobiet o każdym rozmiarze piersi. Pięknie podtrzymuje i wyeksponuje duży biust, zaś mniejszemu doda efektu lekkiego push-upu.

Pod co wkładać balkonetkę?

Balkonetka idealni nadaje się do kreacji o niezbyt głębokim dekolcie, do strojów codziennych –  topów, sukienek, swetrów. To bardzo uniwersalny model biustonosza.


Co to jest bardotka?

Bardotka powstała z projektu balkonetki, dlatego często są ze sobą mylone. Bardotka to model stanika, który zyskał na popularności w latach 50 - XX wieku za sprawą aktorki Brigitte Bardot, uznawanej za symbol seksu.

Bardotka zawsze jednak pozbawiona jest ramiączek i to główna cecha charakterystyczna tego biustonosza. Aby był wygodny w użytkowaniu, stanik bez ramiączek, musi mieć właściwie wyprofilowane miseczki i usztywnienie z użyciem fiszbin lub też czasem wkładów gorseciarskich. Do tego w bardotce jest dodawana silikonowa taśma, wbudowana w obwód biustonosza, która pozwala na jeszcze lepsze utrzymanie go przy ciele. Kolejną
Miseczki w  bardotce odkrywają połowę piersi. Bardotka zatem mocniej odsłania biust i nadaje się do głębszych dekoltów niż balkonetka.